مصرف آب
    
تعداد بازدید: 545
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/1/27

بهترین میزان مصرف آب روزانه

آب بخش قابل توجه و مهمی از بدن انسان را تشکیل میدهدو برای بسیاری از فرایند هاو فعالیت های روزانه  بدن ضروری است.هنگامی که آب می نوشید ذخایر خود را دوباره پر می کنید و بدون آن بدن و اندام ها نمی توانند به درستی عمل کنند. اما میزان آشامیدن آب بین افراد مختلف متفاوت می باشد و نمی توان برای برای تمامی افراد ، حجم آب یکسانی را برای آشامیدن تجویز کرد.میزان نوشیدن آب میتواند با توجه به فیزیک بدنی و میل افراد متفاوت باشد.به طور مثال مردان روزانه نسبت به زنان به مقدار بیشتری آب احتیاج دارند،عادات غذایی و سبک زندگی هر فرد نیز نقش مهمی ایفا میکند. افرادی که به خوردن میوه و سبزیجات گرایش دارند کمتر نیاز به مایعات دارند تا افرادی که بیشتر نان و گوشت مصرف میکنند جالب است که بدانید هر چه وزن بیشتری داشته باشیدبدن به آب بیشتری نیاز دارد.

طبق تحقیقات:  به طور کلی جیره مناسب آب روزانه برای بزرگسالان 2تا2.5 لیتر (10-8لیوان) است که بستگی به اندازه بدن دارد،اما نیاز زنان شیرده 700-600میلی لیتر در روز افزایش میابد

یکی دیگر از شرایط ویژه،قرار گرفتن در آب و هوای گرم است، چرا که در مناطق گرم و روزهای گرم تابستان معمولا دفع آب حدودا یک لیتر بیشتر از هوای معمولی است. بنابراین به همین میزان نیاز به آب بیشتر است و کمبود باید با دریافت آب و مایعات بیشتر جبران شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

آدرس کارخانه : فارس،شهرستان اقلید،روستای حاجی آباد،کارخانه آب معدنی لیشکان

دفتر : شیراز معدل شرقی، روبرو اداره کل اموزش پرورش. ساختمان ساختمان شاهپرک ۴ طبقه ۲ واحد ۱۱

شاره تماس کارخانه:09177557478 کارشناس فروش : 09177557278 تلفکس:07132349711