تفاوت آب معدنی و آب آشامیدنی
    
تعداد بازدید: 526
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/2/20

تفاوت آب آشامیدنی و آب معدنی

طبق تعریف استاندارد آب معدنی طبیعی،آبی است که با آب آشامیدنی به دلایل قابل تشخیص متفاوت است.آب معدنی محتوای املاح معدنی خاص و کمیاب می باشد. از منابع طبیعی مانند چشمه نقاط حفاری شده از سفره های آب زیر زمینی به دست می آید و کلیه اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از هرگونه آلودگی یا تاثیرات خارجی روی کیفیت آن باید انجام گیرد.ترکیبات آن در فصول مختلف سال از ثبات نسبی برخوردار است. تحت شرایطی که ویژگی های آن تغییر نکند جمع آوری می شود. در نزدیک ترین محل به سر چشمه آب، تحت شرایط بهداشتی خاص، بسته بندی می شود.

هیچ گونه فرایند پالایش،به جز جداسازی اجزاء ناپایدار مثل ترکیبات محتوی آهن،منگنز،سولفور و آرسنیک روی آب معدنی صورت نمی گیرد. جداسازی اجزای ناپایدار باید تحت شرایطی انجام شود که در میزان ترکیبات آب معدنی،تغییر اساسی ایجاد نمی شود.

وجود املاح معدنی خاص و عناصر کمیاب تنها در آب معدنی متصور است و بنابراین هنگام خرید به تفاوت آب معدنی و آشامیدنی توجه کنید.وجود فلزات سنگین و آلودگی های شیمیایی در آبها ممکن است وجود داشته باشد.گاهی لوله کشی های فرسوده و زنگ زده داخل منازل منبعی برای افزودن بعضی از آلودگی ها به آب شرب می باشد.

نوشیدن آب بسته بندی در سفرهای شهری و بین شهری جهت رفع تشنگی و تامین آب و املاح بدن توصیه می شود و از نوشیدن،نوشیدنی های رنگی فاقد شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت که حاوی رنگهای مصنوعی و انواع آلودگی های میکروبی می باشد و به جای آب میوه،به فروش میرسد اکیدا خودداری نمایید.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

آدرس کارخانه : فارس،شهرستان اقلید،روستای حاجی آباد،کارخانه آب معدنی لیشکان

دفتر : شیراز معدل شرقی، روبرو اداره کل اموزش پرورش. ساختمان ساختمان شاهپرک ۴ طبقه ۲ واحد ۱۱

شاره تماس کارخانه:09177557478 کارشناس فروش : 09177557278 تلفکس:07132349711