مشخصات آب معدنی استاندارد
    
تعداد بازدید: 557
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/1/28

منشاحدود 80%از بیماریهای انسان عدم دسترسی به آب سالم.75% از امکانات آب برای مصارف بهداشتی محرومند.

آب معدنی محصول بسته بندی آب گوارا و قابل شربی است با ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی و میکروبیولوژی و ارگانولپیتیکی تعریف شده که مستقیما از چشمه و یا نقاط حفر شده از طبقات زیر زمینی به دست می آید و دارای خواص بهداشتی و درمانی باشد و درمعرض هیچگونه پالایش خارج از استانداردهای مربوطه قرار نگیرد و در محل چشمه و یا منابع آبی مربوطه در شرایطی خاص بهداشتی بسته بندی می گردد.

انواع آب معدنی:

آب معدنی گازدار:آبی است که پس از تصفیه های لازم و بسته بندی مقدار گاز آن برابربا مقدار گازی می باشد که آب در مظهر چشمه دارد

آب معدنی بدون گاز:آب معدنی است که پس از تصفیه و بسته بندی فاقد گاز کربنیک مازاد بر مقدار لازم جهت نگهداری املاح بی کربنات موجود و یا گازهای دیگر باشد.

تنها تفاوت عمده آب معدنی و آب آشامیدنی این است که روی آب معدنی اصلاحاتی صورت نمیگیرد و مستقیما بعد از آزمایش ها ی مختلف در بسته بندی قرار می گیرد اما آب آشامیدنی قبل از بسته بندی حتما مراحل اصلاحی مانند میکروب کشی و حذف املاح را طی میکند.

اساسا سه نوع آب بطری ای وجود دارد.

آب معدنی طبیعی :این نوع آب باید از یک منبع زیرزمینی و محفوظ از هرگونه آلودگی بوده و توسط مقامات مسئول ثبت شده باشد،استانداردهای مختلف میکوب شناسی را دارا باشد، به طور مداوم تست شود هیچ گونه عمل دیگری بجز تصفیه با دی اکسید کربنات تصفیه عادی رویش انجام نشود و در همان منبع آب مربوطه داخل بطری ریخته شود. بعلاوه این آب باید دارای ترکیبات خاص شیمیایی باشد. آب های معدنی طبیعی در مقایسه با انواع دیگر آبهای بطری دارای بهترین کیفیت هستند.

آب چشمه :از یک منبع زیر زمینی مشخص می آید. این آب نیز باید در همان محل داخل بطری ریخته شده و با استانداردهای شیمیایی و میکروب شناسی سازگار باشد.تنها عملی که می تواندروی این آب انجام شود تصفیه با دی اکسید کربن یا تصفیه عادی است.لزومی ندارد آب چشمه ترکیبات شیمیایی خاص داشته باشد و یا قبل از اینکه وارد بازار شود توسط مقامات مسئول شناسایی و ثبت شود

آب آشامیدنی: ممکن است از هر منبع آبی باشدو چه بسا این منبع این منبع زیر زمینی هم نباشد.حتی میتوان از آبهای معمول لوله کشی بوده ویا از منبع اصلی توسط تانکر به کارخانه پر کننده بطری فرستاده شود.ممکن است روی این آب اعمالی از قبیل تغییر ترکیبات شیمیایی یا کاهش تعداد میکروب ها،انجام دهند حتی بعضی اوقات به منظور اینکه طمع این آب شبیه آب چشمه شود، نمک معدنی به آن اضافه میکنند.

 

از   1   رای
3

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

آدرس کارخانه : فارس،شهرستان اقلید،روستای حاجی آباد،کارخانه آب معدنی لیشکان

دفتر : شیراز معدل شرقی، روبرو اداره کل اموزش پرورش. ساختمان ساختمان شاهپرک ۴ طبقه ۲ واحد ۱۱

شاره تماس کارخانه:09177557478 کارشناس فروش : 09177557278 تلفکس:07132349711